Karlsruhe , FC Nordsjaelland και over IFK Gothenburg από τον Bustamante

Καλημέρα,

Η χθεσινή μέρα επιφύλασσε τρομερές συγκινήσεις τόσο σε ποδόσφαιρο όσο και σε μπάσκετ .

Ας δούμε τις σημαντικότερες αθλητικές ειδήσεις καθώς και την σημερινή στοιχηματική πρόταση από τον Bustamante......

Η Manchester City εδώ και λίγες ώρες είναι πρωταθλήτρια Αγγλίας . Οι φίλαθλοι της ομάδας βρέθηκαν από την κόλαση στον παράδεισο στα τελευταία λεπτά του συγκλονιστικού αγώνα με την QPR . Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η City έκανε την ολική ανατροπή κερδίζοντας με 3 - 2 και κατέκτησε τον τίτλο ύστερα από 44 χρόνια .

Στο μπάσκετ ο OLYMPIAKOS στέφθηκε πρωταθλητής Ευρώπης . Η Ελληνική ομάδα αν και βρέθηκε να χάνει στον τελικό ακόμα και με 19 πόντους διαφορά από την CSKA βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το παιχνίδι και τελικά να το πάρει με εύστοχο σουτ του Πρίντεζη στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα . Το τελικό σκορ 61 - 62 έδωσε το έναυσμα για τα πανηγύρια των Ελλήνων μέσα στην Κωνσταντινούπολη .